این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو دارد
ششمین كنفرانس بين‌المللی بازی‌های رايانه‌ای، فرصت‌ها و چالش‌ها
The 6th International Conference on Computer Games; Challenges and Opportunities

سخنرانی کلیدی دکتر محمود تلخابی در ششمین کنفرانس بین‌المللی «بازی‌های رایانه‌ای؛ فرصت‌ها و چالش‌ها»


ارسال شده در تاریخ :
سخنرانی کلیدی دکتر محمود تلخابی در ششمین کنفرانس بین‌المللی «بازی‌های رایانه‌ای؛ فرصت‌ها و چالش‌ها»

دکتر محمود تلخابی عضو هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان و مدیر گروه ذهن، مغز و تربیت مؤسسه عالی علوم شناختی و دبیر کارگروه آموزش و پرورش شناختی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی یکی از سخنرانان کلیدی ششمین کنفرانس بین‌المللی «بازی‌های رایانه‌ای؛ فرصت‌ها و چالش‌ها» است.


دکتر تلخابی یکی از پژوهشگران برجسته در حوزه‌ی آموزش و پرورش شناختی است و در کنفرانس ما در مورد فعال‌سازی فرایندهای شناختی از طریق بازی صحبت خواهد کرد.

 

چکیده‌ی سخنرانی ایشان به شرح زیر است:

مغز یک ارگان پلاستیکی است و معماری آن به واسطه تجارب ما تغییر می‌کند. بنابراین ما با انتخاب و مدیریت تجربه‌های خود می‌توانیم ساختار مغزمان را تغییر دهیم. منظور از تجربه، تعاملاتی است که با جهان پیرامون خود داریم و از آن طریق پدیده‌ها و رویدادهای جهان پیرامون‌مان را درک می‌کنیم و برای مسئله‌هایمان راه‌حلهایی را پیدا می‌کنیم. تجارب ما انواع متفاوتی دارد و به نظر می‌رسد با تغییر نوع تجارب، فرایندهای شناختی متفاوتی فعال می‌شود. این تجربه‌ها را می‌توانیم به دو نوع کلی تقسیم کنیم: تجربه‌های جدی و تجربه‌های بازی. اگرچه اخیرا تعبیری از ترکیب این دو نوع تجربه نیز ساخته شده است: بازی جدی. با این حال، به نظر می‌رسد بازی به طور کلی، امکان‌های متفاوتی برای فعال‌سازی فرایندهای شناختی در اختیار می‌گذارد که می‌توان در برنامه‌های تربیتی و برنامه‌های زندگی جایگاه ویژه‌ای برای آن در نظر گرفت.

اسلایدهای این سخنرانی را می‌توانید از اینجا  و ویدئوی ارائه را از اینجا دانلود کنید.دفترچه راهنمای کنفرانس
فایل‌های موردنیاز

Call for Papers

پوستر همایش

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی و پیاده سازی شده توسط : همایش نگار ( ویرایش 10.0.0)