این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو دارد
ششمین كنفرانس بين‌المللی بازی‌های رايانه‌ای، فرصت‌ها و چالش‌ها
The 6th International Conference on Computer Games; Challenges and Opportunities

سخنرانی کلیدی دکتر زهرا وهابی در ششمین کنفرانس بین‌المللی «بازی‌های رایانه‌ای؛ فرصت‌ها و چالش‌ها»


ارسال شده در تاریخ :
سخنرانی کلیدی دکتر زهرا وهابی در ششمین کنفرانس بین‌المللی «بازی‌های رایانه‌ای؛ فرصت‌ها و چالش‌ها»

دکتر زهرا وهابی متخصص مغز و اعصاب و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در ششمین کنفرانس بین‌المللی «بازی‌های رایانه‌ای؛ فرصت‌ها و چالش‌ها» به‌عنوان سخنران کلیدی حضور خواهد داشت.


دکتر وهابی یکی از پژوهشگران برجسته در حوزه‌ی علوم شناختی سالمندان است و در کنفرانس ما در مورد تاثیرات بازی های شناختی برای سالمندان صحبت خواهد کرد.

 

چکیده‌ی سخنرانی ایشان به شرح زیر است:

جمعیت سالمند جهان در حال افزایش است و توجه به ابعاد مختلف زندگی سالمندان اهمیت فراوان دارد. یکی از جنبه‌های بسیار مهم و موثر در زندگی سالمندان (مرحله‌ای از زندگی که همه ما به آن می‌رسیم!) حفظ قدرت شناخت و حافظه و کنترل رفتار است. توجه به این جنبه از دوره سالمندی در علوم پایه، نوروساینس و روانشناسی جایگاه قدیمی و پایداری دارد. پیشرفت تکنولوژی و توجه به استفاده از این روش‌های دیجیتال در این حوزه (Digital Health) هم در حال گسترش است. به تبع آن، جایگاه بازی‌های دیجیتال در بهتر کردن وضعیت شناختی و عملکردی افراد سالمند جامعه، روز به روز در حال ارتقا است.

اینکه چگونه ارزیابی، توانبخشی و ارتقا شناختی افراد سالمند را از طریق فضای بازی‌های دیجیتال بهبود ببخشیم، سوال و مساله اصلی و چالش‌برانگیزی است. در دنیای آموزش، یاددهی غیرمستقیم یکی از موثرترین راههای آموزش می‌باشد که در کشورهای توسعه‌یافته به خوبی تجربه و نشان داده شده است. استفاده از این روش، در دنیای سالمندی و پیری در طی ده سال اخیر در حال بررسی و مطالعه است. آنچه به نظر می‌رسد همه پژوهشگران این حوزه باید به آن توجه داشته باشند‌، اجرای این روش‌ها در اوایل دوره سالمندی و حتی قبل ورود به این دوره می‌باشد. ارزیابی‌ها و تمرین‌های توانبخشی معمولاً چندان جذاب نیستند و انگیزشی ایجاد نمی‌کنند. بنابراین به نظر می‌رسد لذتبخش کردن این جنبه از علم پزشکی و روانشناسی حایز اهمیت باشد و باید مورد توجه قرار گیرد.

ارتباط بین بازی‌سازان و درمانگران حوزه سالمندی و متخصصین بازاریابی و متخصصین علوم اعصاب از راههای اصلی گسترش و ارتقا این روش می‌باشد.

اسلایدهای این سخنرانی را می‌توانید از اینجا و ویدئوی ارائه را از اینجا دانلود کنید.دفترچه راهنمای کنفرانس
فایل‌های موردنیاز

Call for Papers

پوستر همایش

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی و پیاده سازی شده توسط : همایش نگار ( ویرایش 10.0.0)